Dnes je nedeľa, 19. máj 2024, aktuálny čas: 04:07.

Večer s blinami

Výučba netradične

V utorok 28.4.2015 po 17-tej hodine sme v priestoroch ŠD Nitra privítali našich pedagógov a spolužiakov na ruskom večere s blinami. V rámci predmetu Diplomatický protokol pod vedením PhDr. Márie Kočnerovej, PhD. sme my, študentky prvého ročníka magisterského štúdia odboru Ruský jazyk v interkultúrnej a obchodnej komunikácii, pripravili posedenie, pri ktorom sme našim hosťom ponúkli chutné bliny, studený kvas a štipku humoru.
Počas niekoľkotýždňových príprav sme okrem vlastných skúseností zužitkovali aj vedomosti a cenné rady nadobudnuté na predmete Diplomatický protokol. Pri vyhotovení pozvánok sme zasa využili zručnosti získané na hodinách obchodnej korešpondencie. V praxi sme si vyskúšali, čo všetko je potrebné pri organizácii spoločenskej udalosti a aké dôležité je premyslieť všetko do najmenšieho detailu.
Boli sme veľmi rady, že sme medzi nami mohli privítať pani prodekanku doc. PhDr. Jarmilu Jurovú, PhD., vedúcu katedry rusistiky prof. PhDr. Janu Sokolovú, CSc., našich vyučujúcich a lektorov, a tiež našich spolužiakov, študentov rusistiky. Po krátkom úvode sme všetkých prítomných pohostili blinami, ktoré sme vlastnoručne pripravili. Keďže to bol ruský večer, nešlo o klasické slovenské palacinky. Postupovali sme totiž podľa tradičného ruského receptu. Okrem toho sme hosťom ponúkli aj typické ruské plnky, či už sladké (višňa, salko, jablko, škorica) alebo slané (šampiňóny a syr). Po tom, ako si každý pochutnal, sme pre prítomných uviedli krátku prezentáciu nazvanú Čo ma Rusko naučilo? Čo som sa o Rusku naučila? Opísali sme v nej, ako na nás Rusko zapôsobilo, dostalo sa nám pod kožu a zmenilo nás, rozšírilo naše skúsenosti, obohatilo nás o nové príhody a zážitky. Pokúsili sme sa tiež vyjadriť, aké je Rusko veľké, krásne, iné, milé aj drsné a pre nás celkom nové. Akí sú Rusi úprimní, milí, srdeční a vždy ochotní pomôcť. Na záver sme nalievali dobre vychladený pravý ruský kvas.
Veríme, že sa náš ruský večer vydaril a hostia, ktorých sme privítali v takom hojnom počte, odchádzali od nás spokojní. Toto podujatie bolo pre nás všetkých prínosné i osviežujúce.

študentky 1. ročníka RJIOKm