Dnes je štvrtok, 25. apríl 2024, aktuálny čas: 09:31.

Ruský večierok

V rámci utuženia vzťahov na katedre rusistiky sme dňa 7. decembra 2016 v budove ŠD Nitra zorganizovali večierok s názvom Русская вечеринка. Dobrá nálada, vynikajúce jedlá, spev, súťaže a vianočná atmosféra boli charakteristickou črtou tohto večierka.

Príprava však nebola jednoduchá. Večierok sme organizovali v rámci predmetu Diplomatický protokol pod hlavným dozorom PhDr. Márii Kočnerovej, PhD., ktorá sa s nami podelila o cenné rady a pomohla nám aj so zarezervovaním miestnosti, v ktorej sa večierok konal. Na danom predmete sme si počas niekoľkých týždňov pripravovali plán programu večierku a potom nasledovalo rozdelenie úloh v rámci občerstvenia a prípravy miestnosti. Nápoje, teplý punč a výzdobu mali na starosti štvrtáci RJIOKm, sladké a slané dobroty štvrtáci UAP a skvelé šaláty a kapustnicu pripravili piataci UAP.

Večierok oficiálne začal o 18:30 vystúpením 3-4 ročných roztomilých baletiek z tanečného konzervatória, ktorých viedla naša spolužiačka Bc. Simona Otrasová. Nasledoval slávnostný prípitok a potom sme sa s chuťou pustili do jedla. Aby sme prijaté kalórie spálili, nasledoval stoličkový tanec s účasťou študentov i vyučujúcich. Jednoznačného víťaza sme nenašli, pretože na poslednú stoličku si sadli dve dámy naraz. Telo sme rozhýbali a mohli sme pristúpiť k mozgovému strečingu. Pripravili sme si kvíz, kde sa za každú správnu odpoveď získaval cukrík a ten, čo nazbieral najviac cukríkov, získal sladkú odmenu. Nasledovala ďalšia zábavná hra – pantomíma s vianočnou tematikou. Po veselých hrách sme si zaspievali vianočnú pesničku. Zaujímavé súťaže si pripravila aj naša lektorka ruského jazyka Svetlana Lapshina, CSc.  v spolupráci s doktorandkou Mgr. Olgou Iermachkovou a tak si tí, čo nemali ešte dosť mohli opäť zasúťažiť.

Všetci sme sa dobre zabavili a porozprávali, a teda hlavný účel večierka bol splnený. Väčšina  odchádzala až na samotnom konci s pozitívnou náladou a dobrými ohlasmi na večierok. A my sme boli na seba hrdí, že všetko bolo tak, ako malo byť.