Dnes je streda, 24. apríl 2024, aktuálny čas: 04:11.

Viac informácií 18. februára 2016 na Dni otvorených dverí

Katedra rusistiky ponúka:

• ruský jazyk v interkultúrnej a obchodnej komunikácii (jednoodborový bakalársky aj magisterský program) – aj pre začiatočníkov;
  • východoslovanské jazyky a kultúry (jednoodborový bakalársky program) – aj pre začiatočníkov;
  • ruský jazyk a literatúra v kombinácii s predmetom (učiteľský bakalársky aj magisterský program) – aj pre začiatočníkov;
  • ruský jazyk a kultúra v kombinácii s predmetom (prekladateľský bakalársky aj magisterský program) – vyžaduje sa znalosť ruského jazyka na úrovni B2:
    ruský jazyk a kultúra – anglický jazyk a kultúra
    ruský jazyk a kultúra – nemecký jazyk a kultúra
    ruský jazyk a kultúra – slovenský jazyk a kultúra
    ruský jazyk a kultúra – francúzsky jazyk a kultúra

Štúdium ruštiny sa na našej katedre vo všetkých štyroch typoch študijných programov zameriava na aktívne rečové kompetencie, všeobecnú jazykovú a kulturologickú prípravu, obchodnú komunikáciu a na základy prekladu a tlmočenia.

Študenti v rámci štúdia absolvujú dvojmesačnú jazykovú stáž v Inštitúte ruského jazyka A. S. Puškina v Moskve a majú aj ďalšie možnosti atraktívnych štipendijných pobytov nielen v Ruskej federácii, ale aj na iných svetových univerzitách.

Charakteristiku študijných programov nájdete v sekcii Študijné odbory a študijné programy.